V HALOWY PUCHAR POWOŻENIA III MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW ZA NAMI

włącz włącz . . Odsłony: 3161

W weekend 05-06.03.2016 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się V Halowy Puchar Powożenia i III Mistrzostwa Polski Amatorów. W zawodach brało udział 25 zaprzęgów jednokonnych oraz parokonnych.

Pierwszego dnia odbył się konkurs ujeżdżenia w ramach V Halowego Pucharu Powożenia. W singlach najlepszy okazał się Bartosz Złoty z luzakiem Erykiem Złotym i koniem Wicher z FKJ Zbyszko - uzyskali oni wynik 53,50%.

W parach najlepszy wynik - 58% - uzyskał Hubert Kozłowski z luzakującym mu tatą Jackiem Kozłowskiem i końmi Bąk i Rydwan reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

W kategorii kuców klacz Paloma z powożącym Bartoszem Złotym i luzakującym Erykiem Złotym uzyskała wynik 58%.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w ramach dwunawrotowego konkursu DERBY. Mieli do pokonania dwie przeszkody maratonowe oraz dwanaście kegli. DERBY odbywały się zarówno w ramach Halowego Pucharu Powożenia jak i Mistrzostw Polski Amatorów.

W ramach III Halowych Mistrzostw Polski Amatorów zaprzęgów jednokonnych najlepszy okazał się Jarosław Kalinowski z luzakującą Agatą Kalinowską oraz klaczą Lora z klubu Boguszów Gorce. Nie popełnili żadnego błędu i uzyskali najlepszy czas przejazdów.

Drugie miejsce zajął Dariusz Raduła z luzakującą Weroniką Łabińską oraz koniem Kneset, reprezentujący klub jeździecki Podkówka Team.

Klacz Salcia z powożącym Markiem Leśniewskim i luzakiem Anną Zimińską z klubu Macierzysz wywalczyli trzecie miejsce.

Wśród zaprzęgów parokonnych tytuł zwycięzcy przypadł Gracjanowi Marach z klubu Przybyszewo. Razem z Krzysztofem Marach oraz parą koni Bazar i Wernisaż uzyskali najlepszy wynik.

Tuż za nimi na drugim miejscu uplasował się Dawid Gawroński z luzakującym Grzegorzem Witkowskim i parą koni Parduk i Nikson z Nowego Tomyśla.

Trzecie miejsce należy do reprezentantów gospodarzy – Stowarzyszenia Jeździeckiego Napoleońska Zagroda - Huberta Kozłowskiego i Jacka Kozłowskiego, który podczas tych zawodów pełnił funkcję luzaka, oraz pary koni rasy śląskiej Bąk i Rydwan.

W klasyfikacji Halowego Pucharu Powożenia wśród zaprzęgów jednokonnych pierwsze miejsce otrzymał Daniel Kolasa z luzakiem Agatą Paź oraz klaczą Dasza. Zespół ten reprezentował klub Szymaniszki.

Drugie miejsce zajęła Urszula Kozłowska z luzakiem Martą Kowalczyk i koniem Darwin z Bogusławickiego Klubu Jeździeckiego.

Trzecie miejsce należy do powożącego Bartosza i luzakującego Eryka Złotych oraz konia Wicher z Klubu Jeździeckiego Zbyszko. Rodzeństwo Złotych z klaczą Paloma zdobyli także pierwsze miejsce w kategorii kuce.

Wśród zaprzęgów parokonnych końmi Bąk i Rydwan pierwsze miejsce wywalczyli Hubert i Jacek Kozłowski ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Napoleońska Zagroda.

Drugie miejsce uzyskał Stanisław Janik z luzakiem Piotrem Mondzielewskim oraz parą koni Grymas i Gwizd z Klubu Jeździeckiego Rywal Grudziądz.

Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Szufrajdzie. Powoził końmi Tycjan i Poliwer. W roli luzaka wystąpiła Aneta Ostrowska. Zespół ten reprezentował Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Dwudniowe zawody zakończyły się uroczystą ceremonią dekoracji. W tym miejscu chcieliśmy podziękować zawodnikom oraz ekipom za wspaniałą atmosferę podczas całego weekendu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych przejazdów.

Podziękowania składamy także na ręce Burmistrza Miasta Wolbórz - Panu Andrzejowi Jaros - za objęcie patronatem zawodów. Jest nam niezmiernie miło z owocnej współpracy z Urzędem Miasta Wolbórz, który wspiera nas przy organizacji imprez jeździeckich.

Pragniemy również wspomnieć o ogromnej roli naszych partnerów i sponsorów, a zwłaszcza:

Lactalis Polska (marki Galbani, Jovi, President)

Naprzód Helicopter Service

Jasta – przedsiębiorstwo przetwórcze z Danielowa

Jasta Sweets – producent słodyczy

Arden – uprzęże dla koni

Aron – powozy konne

Dziękujemy także współorganizatorowi zawodów - Panu Ireneuszowi Kozłowskiemu oraz Klubowi Jeździeckiemu Jagodne, z którego inicjatywy odbył się V Halowy Puchar Powożenia oraz III Mistrzostwa Polski Amatorów.

Dziękujemy również Telewizji NTL Radomsko Sp. z o. o. za relację z zawodów. Materiał dostępny jest pod adresem: http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/122-gowny-serwis-informacyjny/17622-kurier-07032016 Pozdrawiamy redakcję!

Najbliższe zawody powożeniowe odbędą się 03-05.06.2016. Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia ponownie w Bogusławicach!