BOGUSŁAWICE OTWIERAJĄ PLJ

włącz włącz . . Odsłony: 1087

Już w ten weekend odbędzie się pierwszy etap tegorocznych rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej.

 

170 koni wystąpi podczas zawodów ogólnopolskich i regionalnych w Bogusławicach. Wśród wielu doskonałych jeźdźców kibice będą mogli podziwiać lidera rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, zdobywcę tegorocznego Pucharu Polski Jarosława Skrzyczyńskiego z KJ Agro-Handel Śrem, oraz najbardziej rozpoznawalnego z młodego pokolenia polskich skoczków Adama Grzegorzewskiego z St. Agro-Aves Gajewniki. On, mimo niespełna 19 lat, w ostatnim HPP w kategorii seniorów zajął czwarte miejsce. Pierwszy etap kategorii złotej PLJ będzie jak zawsze w Bogusławicach memoriałem Barbary i Andrzeja Osadzińskich. 

Andrzej Osadziński był dyrektorem Stada Ogierów i jednocześnie twórcą potęgi Bogusławickiego Klubu Jeździeckiego. To za jego czasów karierę rozwinęli wielokrotni Mistrzowie Polski Grzegorz i Bogdan Kubiak. W tegorocznym memoriale honoru klanu Kubiaków będzie bronić Michał, który podczas  ostatnich rozgrywek Pucharu Polski pokazał, że jest równie utalentowany, jak jego tata Grzegorz, wujek Bogdan czy starszy brat Dawid. 

 

Zawody potrwają od soboty do poniedziałku i codziennie rozpoczynać się będą o 8 rano. Pierwszy etap Drużynowego Pucharu Polski PLJ zaplanowany jest na niedzielne popołudnie. Bezpośrednio po nim, odbędzie się bardzo widowiskowy konkurs barier. Grand Prix rozpocznie się o godzinie 13:00 w poniedziałek, 1 maja. 

 

Relacje z konkursów zaliczanych do PLJ  można oglądać na stronie www.plj.pzj.pl w zakładce PLJ TV. Tam też znaleźć można wszystkie informacje o rozgrywkach ligi i pierwszym etapie w Bogusławicach.

 

Na zdjęciu Jarosław Skrzyczyński podczas zwycięstwa w ostatnim etapie PLJ w zeszłym roku. Przypomnijmy, że cały cykl 2016 wygrał Andrei Shalohin z KJ Zbyszko, który był też zwycięzcą Grand Prix Bogusławic.

 

Ramowy program zawodów w Bogusławicach:

 

Sobota (29.04)

8.00 – konkursy regionalne (mini LL, LL, L, P)

13.00 – kwalifikacje MPMK (4 i 5 latki).

14.30 – konkursy ZO (N, C, CC).

 

Niedziela (30.04)

8.00 – konkursy regionalne (mini LL, LL, L, P)

13.00 – kwalifikacje MPMK (4 i 5 latki).

14.30 – konkursy ZO (N, C, CC).

ok. 18.00 – Drużynowy Puchar Polski i konkurs Barier

 

Poniedziałek (01.05.)

8.00 – kwalifikacje MPMK (5-latki)

9.00 – konkurs rundy brązowej PLJ

11.00 – konkurs rundy srebrnej PLJ

13.00 – konkurs Grand Prix PLJ – memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich

Ok. 14.30 – konkursy regionalne (mini LL, LL, L, P).

Zapraszamy!

 

Red. Szymon Tarant