Majówka w Bogusławicach

włącz włącz . . Odsłony: 441

Początek  maja w Stadzie Ogierów w Bogusławicach upłynął pod znakiem dwóch dużych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska  Zagroda.

Tradycyjnie jak co roku „majówkę” rozpoczęliśmy od Memoriału Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Tegoroczna edycja była już dwudziestą dziewiątą z kolei odsłoną tego ważnego dla Stada wydarzenia, którym to chcemy pielęgnować pamięć o wieloletnim dyrektorze Stada Ogierów mającym ogromny wkład w największe jego sukcesy, wiceprezesie Polskiego Związku Jeździeckiego oraz czynnym działaczu Polskiej Hodowli Koni.

Memoriał zaczęliśmy w piątek od konkursów regionalnych, Eliminacji MPMK koni 4 i 5 letnich aż  po  pierwsze przejazdy w Brązowej, Srebrnej i Złotej Rundzie. Emocji nie zabrakło również kolejnego dnia, gdzie mogliśmy oglądać zmagania zawodników w Drużynowym Pucharze Polski wygranym przez Marię Kozinę-CLAYTON, Alicję Komorowską-TENOR, Jakuba Kubiaka-QUILIBET, Stanisława Przedpełskiego-DAYLIGHT WHITHNEY V, oraz w konkursie Barier wygranym przez Stanisława Przedpełskiego na koniu ULYSSE DE GRANDERIE. Ostatniego dnia (06.05) nadszedł czas na finały: Rundę Brązową wygrał Antoni Szmytka z koniem EROS D’HOYO, Rundę Srebrną Dajana Pawlicka na koniu CAPPUCCINO i Grand Prix, Rundę Złotą Adrianna Ostrowska na koniu ELBERO H.

Drugim ważnym wydarzeniem dla Stada były Zawody Krajowe i Międzynarodowe w Powożeniu odbywające się w dniach 10-13.05.2018 r., gdzie udział brało 33 zaprzęgów w zawodach krajowych oraz 31 w zawodach międzynarodowych,  które zostały objęte oficjalnym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela i Głównego Lekarza Weterynarii Pana Pawła Niemczuka. 

Pierwszego i drugiego dnia zmagań zawodnicy brali udział w próbie ujeżdżenia, w konkursie międzynarodowym najlepszy w klasie CAI3*-H1 okazał się Bartłomiej Kwiatek. W klasie CAI3*-H2 zwyciężył Sebastian Bogacz. W zawodach krajowych klasę C-1 wygrała Małgorzata Skupień, klasę C- 2  Krzysztof Maciak. Sobota upłynęła pod znakiem maratonu, gdzie najlepszy w klasie CAI3*-H1 okazał się  Marcin Kilańczyk, w klasie CAI3*-H2 Jacek Kozłowski. Zawody krajowe w klasie C-1 wygrał Tomasz Jankowiak, a klasę C-2 Krzysztof Maciak. Ostatniego dnia odbywała się próba zręczności powożenia, krajowe zmagania w klasie C-1 wygrał Tomasz Jankowiak, klasę C-2 Krzysztof Maciak. W   klasie CAI3*-H1 pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kuryś, w klasie CAI3*-H2 Rafał Wojtacha.

Najlepszym wynikiem końcowym w zawodach międzynarodowych dla klasy CAI3*-H1 może pochwalić się Bartłomiej Kwiatek, dla klasy CAI3*-H2 Rafał Wojtacha. W zawodach krajowych w klasie C-1 pierwsze miejsce zajął Tomasz Jankowiak , a klasę C-2 zwyciężył Krzysztof Maciak.

Emocji i sportowych wrażeń z najwyższej półki nie zabraknie również w czerwcu. Już w pierwszy weekend rozegrane zostaną  Zawodu Krajowe i Eliminacje do Otwartej Ligi Mazowsza w WKKW, na  które zgłoszenia przyjmowane są do 22.05.2018 (wtorek) za pośrednictwem panelu zgłoszeniowego na stronie https://zawodykonne.com