Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda oraz Stado Ogierów w Bogusławicach zaprasza w dniach 02-05.24 na Zawody Międzynarodowe w Skokach przez Przeszkody 
Szanowni zawodnicy dziękujemy za tak duże zainteresowanie Zawodami Międzynarodowymi w Skokach przez Przeszkody. 
Poniżej link do panelu wyników oraz zapisów na Hobby Horse:

https://livejumping.com/ap/event/10198/competitions

Minigolf będzie otwarty w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 10-19 z mozliwością przedłużenia. Rezerwacje tel. 695 942 872 

W niedzielę 5 maja odbędzie sie Festiwal Potraw i Produktów Regionalnych na których Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Piotrkowskiego zaprezentują swoje potrawy i produkty regionalne.

Transmisja online z całych zawodów dostępna na stronie:
www.swiatkoni.pl

W dniach 02-05.05.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Międzynarodowe w Skokach przez Przeszkody CSI2*, CSI*, CSIYH1* 
XXXV Memoriał im. Barbary i Andrzeja Osadzińskich upamiętniający zasłużonego, wieloletniego dyrektora Andrzeja Osadzińskiego oraz jego małżonkę.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.
Celem przedsięwzięcia jest sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami reprezentantami kadry narodowej. Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego. Zawody rozpoczną się 02.05.24 od przeglądu koni. Następnego dnia od wczesnych godzin porannych rozpoczną się konkursy w randze CSI 1* CS1 2* oraz CSIYH1* Zgodnie z programem zwycięzców wyłonią konkursy finałowe w tym GRAND PRIX.
Umiejętności zawodników i koni będą sprawdzane podczas rozgrywania konkursów i oceniane przez komisję sędziowską. Najlepsze pary będą nagradzane finansowo za uzyskane wyniki.
Niewątpliwie te zawody przyczynią się do popularyzacji hippiki oraz hodowli koni w Polsce.
W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita). Otwarta będzie strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck - lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.
W piątek 3 maja nastąpi otwarcie profesjonalnego pola do Minigolfa oferującego 12 torów wraz z pełna infrastrukturą.
W niedzielę 5 maja odbędą się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. Przejazd i pomiar czasu kończą się po pokonaniu trasy przejazdu i przekroczeniu linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostaną zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października.
Dodatkową niedzielną atrakcją będzie występ Pocztu Kasztelanii Starożukowickiej oraz pokaz Husarii - Polska Szkoła Jazdy. Przewidziano również możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.
Skoki przez Przeszkody to najpopularniejsza i najczęściej pokazywana w mediach dyscyplina jeździecka. Nie da się ukryć, że ma najwięcej zwolenników. Na popularność i widowiskowość konkursów skokowych wpływają między innymi jasne i proste zasady ich rozgrywania. Zadaniem zawodnika jest bezbłędne (bez zrzutek) lub jak najszybsze pokonanie toru przeszkód (parkuru). Pokonanie parkuru wymaga strategii i rozplanowania skrótów, ciasnych zakrętów i precyzyjnej jazdy, które bardzo często decydują o zwycięstwie. Skoki przez przeszkody są oparte o partnerstwo jeźdźca i konia i wzajemne zaufanie.
Międzynarodowa ranga zawodów skupia bardzo liczną publiczność oraz przyczynia się do olbrzymiej promocji jeździectwa.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.

Zawody Jeździeckie 02-05.05.24.jpg

 

HOBBY HORSE 05.05.24.jpg

Nazwy konkursów 02-05.05.24 www.jpg

 

ATRAKCJE 05.05.25.jpg

Minigolf www.jpg

HOTEL / RESTAURACJA / GASTRONOMIA +48 695 923 251
VOUCHERY
Znajdź nas na
Znajdź nas na